100M Trainer to propozycja dla tycz, którzy chcą tresować swojego psa za pomocą obroży elektronicznej w niewielkim zasięgu. Zasięg pilota to 100 metrów w otwartej przestrzeni. Zestaw ten występuje w dwóch wersjach – dla mniejszych psów, ważących maksymalnie 18 kg oraz dla psów większych ras, których waga przekracza 18 kg. Wersje te nie tylko różnią się budową obroży (dla większych ras została ona wzmocniona), ale również i siłą impulsów. Rzecz jasna dla większych psów są one mocniejsze.

Zestaw 100M Trainer, czy to dla dużego, czy małego psa oferuje 8 poziomów impulsów. Impulsy mogą być długie, pulsacyjne lub krótkie, ostrzegawcze. Ponadto z boku pilota umieszczony jest odrębny przycisk do wysłania sygnału dźwiękowego – ostrzeżenia. Pilot jest bardzo prosty w obsłudze. Do zmiany poziomu impulsu służy pokrętło umieszczone w łatwo dostępnym miejscu. Zmiany poziomu impulsu tak naprawdę można dokonać jednym palcem.

Zarówno pilot jak i obroża elektroniczna z tego zestawu nie są ciężkie ani duże. Dodatkową funkcją jest Booster, czyli wysłanie impulsu podwyższonego o dwa poziomu, do zastosowania w sytuacjach awaryjnych. Pilot zasilany jest na doładowywany akumulatorek, zaś obroże na wymienne baterie guzikowe.