Renomowana na rynku elektroniki dla zwierząt – a w szczególności dla psów – posiada w swojej bogatej ofercie bardzo wiele modeli treningowych obroży elektrycznych. Jednym z najprostszych modeli tego rodzaju jest model o nazwie Canicom 200. Zarówno pilot, jak i obroża są wodoodporne, choć tylko na opady atmosferyczne. Stanowczo odradzane jest wpuszczanie psa do wody w obroży z zestawu Canicom 200.

Canicom200

Niewielki zasięg tego zestawu – a mianowicie maksymalnie dwieście metrów – sprawia, że najlepiej nadaje się do zastosowań amatorskich, tresury w najbliżyszm otoczeniu. Odbiornik zainstalowany w obroży waży siedemdziesiąt pięć gramów – czyli jak na urządzenie tego typu nie jest najlżejszy. W związku z tym najlepiej sprawdzi się w przypadku psów średniej oraz większej wielkości, dla małych czworonogów taka obroża może być zbyt dużym obciążeniem.

Pilot jest lżejszy od nadajnika o dwadzieścia pięć gramów. W zależności od potrzeb, impulsom nadać można charakter zarówno ciągły, jak i przerywany. Sygnał regulować można na dziewięciu łącznie poziomach. Zestaw kosztuje około ośmiuset pięćdziesięciu złotych. Zestaw zawiera również dwie pary elektrod: długich i krótkich oraz neonowa lampka testująca.