Canicom 500 znanej marki Num`Axes rodem z Francji to już nieco mniej zaawansowana propozycja dla osób poszukujących dla swoich psów elektrycznych obroży treningowych. Jest to model opracowany na potrzeby tresury amatorskiej – czyli takiej na użytek “domowy”. Można z nim pracować w zasięgu wynoszącym maksymalnie pięćset metrów.

Obroża waży siedemdziesiąt pięć gramów, jej długość natomiast można regulować – mieści się w zakresie wynoszącym od dwudziestu centymetrów do pięćdziesięciu. Sprawdza się zatem najlepiej w przypadku psów średniej wielkości oraz tych nieco mniejszych. Zarówno obroża, jak i pilot są wodoodporne. Impulsy emitowane przez obrożę można w zależności od zapotrzebowania regulować – do wyboru jest tutaj jeden z piętnastu poziomów.

Impulsy mogą mieć charakter ciągły i przerywany. Ponadto obroża posiada też funkcję taką jak akustyczny sygnał. Przed każdym zastosowaniem istnieje możliwość przetestowania obroży, czemu służy neonowa lampka. Zestaw kosztuje około tysiąca dwustu złotych.