Canicom 800 to nazwa zestawu treningowego sygnowanego marką Numaxes, który umożliwia zastosowanie dodatkowej obroży elektrycznej. Zestaw przeznaczony jest dla psów każdej wielkości, pod warunkiem przekroczenia 3.6 kg wagi.  Odbiornik obroży elektrycznej waży siedemdziesiąt pięć gramów.

canicom800

Długość paska obroży można regulować – dostosowana jest do przedziału mieszczącego się pomiędzy dwudziestoma centymetrami a pięćdziesięcioma. Jak w każdym lepszym zestawie można oczywiście takowy pasek wymienić na własny. Poziom impulsów można w obrożach regulować w zależności od usposobienia psa oraz jego nastawienia do procesu szkolenia – poziomów tych jest do wyboru piętnaście, sygnały dźwiękowe mogą posiadać także urozmaicone natężenie.

Impulsy mogą mieć ponadto zarówno charakter ciągły, stały jak i krótki. Krótkie impulsy mają za zadanie być formą raczej ostrzeżenia nić bodźca właściwego do korygowania zachowania psa. Z zestawem Canicom 800 można pracować w zasięgu wynoszącym maksymalnie osiemset metrów. Obrożami steruje się za pomocą pilota. Waży on niewiele więcej aniżeli jedna obroża, a mianowicie osiemdziesiąt pięć gramów, nie jest on zatem bardzo małym urządzeniem.