W ofercie renomowanej marki Dogtra znajdują się między innymi treningowe obroże elektryczne. Są one przeznaczone do tresury zarówno o charakterze amatorskim, jak i profesjonalnym. Jednym z modeli zdecydowanie profesjonalnych jest model o nazwie 3500 NCP Super-X. jest to zestaw, dzięki któremu można trenować jednocześnie dwa psy – po dokupieniu dodatkowej obroży.

3500

Cena tego modelu jest dość wysoka – oscyluje ona w granicach dwóch tysięcy siedmiuset złotych. Znajdująca się w zestawie obroża jest wodoodporna jak i wodoszczelna. Pies może w niej również pływać – nie stanowi to zagrożenia dla elektronicznego wnętrza obroży. Pracować z tym zestawem można w zasięgu wynoszącym maksymalnie tysiąc sześćset metrów. Obroże elektryczną można dostosować indywidualnie do temperamentu czworonoga – można bowiem regulować poziom impulsu, a tych poziomów do wyboru jest aż sto dwadzieścia siedem.

Oprócz tego obroża wyposażona jest w system ostrzegania dźwiękowego jak i również ostrzeganie wibracjami. Znajdujące się w zestawie elektrody są wykonane z bardzo odpornego materiału, a mianowicie ze stali chirurgicznej. Obroża dla waży sto dziewiętnaście gramów.