Elektryczne obroże antyszczekowe to bardzo dobra propozycja dla tych wszystkich posiadaczy psów, którzy mają już dość wycia, warczenia i uporczywego szczekania uskutecznianego przez swojego czworonoga, a nie bardzo wiedzą jak sobie z tym problemem poradzić. W zasadzie każdy właściciel psa z powodu takich właśnie zachowań swego pupila miał lub ma różnego rodzaju utarczki z sąsiadami. Trudno się ludziom dziwić, ponieważ żadna to przyjemność wysłuchiwać takich rzeczy, a tłumaczenia w stylu „to pies i szczekać musi” to nie jest wytłumaczenie. Niestety, biorąc psa pod swój dach ponosimy za niego całkowitą odpowiedzialność.

Wojna z sąsiadem o szczekanie i wycie psa?

To my odpowiadamy za to czy zwierzę zachowuje się we właściwy sposób czy nie – tyczy się to także nadmiernego szczekania. Antyszczekowej obroży elektrycznej należy używać w sposób prawidłowy – w tym celu nieodzowne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Poza tym pamiętać też należy, że zwierzę nie może nosić jej przez cały czas – zalecane tu przez specjalistów maksimum to dwanaście godzin. Zresztą, tego rodzaju informacje również znajdują się w instrukcji. Wielkim plusem takich obroży jest to, że reagują one tylko i wyłącznie na szczekanie tych czworonogów, które ją noszą – dzięki temu korygowanie niewłaściwych zachowań jest jeszcze bardziej efektywne.

W sklepach z tego rodzaju produktami klienci mają do swojej dyspozycji naprawdę szeroki wybór – bardzo ważne jest to, aby obrożę dopasować do danego, konkretnego psa możliwie jak najlepiej. Tylko wtedy można bowiem mówić o treningu przynoszącym pożądane rezultaty. Pies musi być też zdrowy i w określonym wieku – sześć miesięcy to absolutnie minimum. Powinien także mieć już opanowane w bardzo dobrym stopniu podstawowe komendy. Obroża posiadać musi wymagane certyfikaty – tylko dzięki nim bowiem kupujący ma gwarancję, że taki wyrób jest całkowicie bezpieczny dla jego czworonoga. W naszym kraju jest wiele sklepów, które w swojej ofercie mają elektryczne obroże antyszczekowe, nie ma więc problemu z ich dostaniem.