Kolejny nowy produkt marki SportDog. Tym razem jest to obroża elektryczna przeznaczona do tresury na otwartym terenie, lecz dla mniej zaawansowanych użytkowników, którzy nie wymagają większej ilości funkcji niż impuls korekcyjny oraz dźwięk ostrzegawczy. Zestaw ten oferuje zasięg do 700 metrów (jak sama nazwa zresztą wskazuje).

To na co warto zwrócić uwagę to wodoodporność obroży, a wręcz jej wodoszczelność. Nie ma przeciwwskazań by pies wskoczył w niej do ulubionego stawu czy rzeki. Warto jednak nadmienić, że ten typ obroży nie może być stosowany w słonej wodzie. Nadajnik zestawu czyli pilot pokryty jest specjalną powłoką odpierającą wilgoć, co też czyni go odpornym na opady atmosferyczne, jakimi są deszcz oraz śnieg. Oba elementy zestawu zasilane są na doładowywane akumulatorki co też znacznie ułatwia użytkowanie zestawu.

Zestaw oferuje 8 poziomów impulsów, które są płynnie regulowane poprzez pokrętło umieszczone w łatwo dostępnym miejscu na pilocie. Za korekcję zachowania odpowiadają dwa przyciski umiejscowione z przodu pilota, natomiast za ostrzeżenie dźwiękowe odpowiada przycisk umiejscowiony z boku pilota. System ten może obsługiwać również dodatkową obroże dla psa.