Obroża SportTrainer 500 marki SportDog to jeden z najbardziej popularnych zestawów do tresury psów. Ponadto marka SportDog sprawdza się rewelacyjnie podczas szkoleń psów myśliwskich oraz polowań. W ofercie tej marki znajdziesz również lokalizatory dźwiękowe. Jak każda godna polecenia obroża elektryczna, SportTrainer 500 posiada regulowaną sił e impulsu, wybór długości impulsu oraz ostrzeżenie dźwiękowe.

SportTrainer500Obroże elektryczne marki SportDog są oczywiście wodoodporne, co pozwala na pracę w najtrudniejszych warunkach terenowych jak i pogodowych. Pilot posiada również gumowe pokrycie zabezpieczające przed wilgocią. Nie należy go jednak zanurzać w wodzie. I pamiętaj oczywiście, że jeżeli Twój pies ma mokrą sierść to trzeba używać impulsu o niższym poziomie. Jeżeli jesteś posiadaczem bardzo dużego psa to nie stanowi to problemu. Producent wyszedł na przód oczekiwaniom i choć nie wprowadził niesamowicie długiego paska obroży, to uczynił ten pasek  po prostu wymiennym.

Elektryczna obroża SportTrainer 500 posiada 16 poziomów impulsów, z czego osiem stopni impulsu długiego i osiem stopni impulsu krótkiego. Reguluje się je płynnie za pomocą pokrętła, co jest dużym ułatwieniem użytkowania. Domyślnie każdy przycisk jest odpowiedzialny za inny bodziec, lecz możesz ustawić specjalny program, który będzie dopasowany do Twoich i czworonoga potrzeb np. każdy przycisk będzie odpowiadała za impuls długi o inne sile. Zestaw pozwala również na zastosowanie drugiej obroży elektronicznej tak, aby jednym pilotem można było szkolić dwa psy.