O tym, że koty chodzą własnymi ścieżkami, wie niejeden z właścicieli. Często zastanawiamy się, gdzie podążają nasze pupile, jakie drogi przemierzają i co ciekawego robią podczas swoich wypraw. Niezwykłą cechą kotów jest przemierzanie wielu miejsc, z czym wiąże się nasz niepokój o nie. Dotyczy to również psów. Często znikają na nocne wyprawy i nie wiadomo, co się z nimi dzieje i co wyprawiają. Na szczęście nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwolą odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Jeśli nie słyszeliście o kamerce Eyenimal, to czas ją poznać! To niepozorne urządzenie potrafi zarejestrować wszystko to, co robi Twój pupil.

Kamera dla zwierząt marki Eyenimal

Kiedy nie masz możliwości i czasu podejrzenia jego wyczynów, możesz przyczepić kamerkę do obroży podopiecznego w razie, gdyby miał zamiar wybrać się na dłuższy spacer. Kamerka posiada klips, który można przypiąć do ulubionej obroży lub szelek zwierzaka. W celu nagrania filmu, trzeba wcisnąć jeden przycisk. Kamera zupełnie nie przeszkadza pupilowi w jego wędrówkach. Może skakać i biegać z nią po różnych terytoriach, gdyż jest bardzo lekka i mała, waży około 35 gram, więc nie stwarza niepotrzebnego obciążenia dla pupila. Dzięki rozdzielczości 640/480pikseli i rejestracji z prędkością 29 klatek na sekundę oraz wbudowanemu mikrofonowi, film z wycieczek Twojego podopiecznego, obejrzymy w naprawdę dobrej jakości. Zarejestrowaną wyprawę każdy właściciel może obejrzeć podłączając kamerkę kablem USB do komputera. Dzięki łatwemu podłączeniu kamerki do komputera, istnieje możliwość własnej przeróbki lub obróbki filmu, na przykład tworzenia zdjęć.

Zaletą tego przedmiotu jest to, że nie wymagana jest instalacja specjalnego oprogramowania na komputerze do oglądania nagrań, ponieważ są one rejestrowane w popularnym formacie AVI. Ładowanie akumulatorka odbywa się w momencie podłączenia kamerki do komputera, a w pełni naładowany wystarcza nawet na 2,5 godzinne nagranie. Eyenimal posiada 8 GB wbudowanej pamięci. Nie bez powodów produkt Eyenimal został okrzyknięty najlepszym na targach Global Pet Expo Orlando 2011 na Florydzie. Nie trzeba się martwić, jeśli chodzi o stwarzanie zagrożenia dla zwierzaka przez owy produkt, ponieważ kamerka uzyskała certyfikat bezpiecznego produktu organizacji ECMA. Warto polecić ten produkt właścicielom, którzy martwią się, co ich podopieczny robi podczas swoich wędrówek.