Szukając psa z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się nad wszelkiego rodzaju problemami z tym związanymi. Najlepiej, by wykluczyć różnego rodzaju niuanse spowodowane nieodpowiednim przystosowaniem się psa, należy na samym początku wskazać, kto w tym domu sprawuje władzę. Psy są z natury zwierzętami, które żyją w stadach. Nie muszą one składać się z przedstawicieli tego samego gatunku. Z punktu widzenia psa cała rodzina znajdująca się w domu należy do ich grupy. Warto od pierwszych dni pobytu naszego czworonoga w domu pokazać mu, że jesteśmy przywódcami tej grupy. W tym przypadku nie musimy stosować przemocy, czy też okrucieństwa. Można to uzyskać w bardzo subtelny sposób, wykazując to stosowaniem stanowczych komend. Nie możemy w pierwszych dniach ulegać nowemu pupilowi. Z pewnością wtedy dostrzeże on, iż musi się podporządkowywać rodzinie.

Podstawowa wiedza na temat tresury

Wbrew pozorom pies, to nie tylko obrońca domu, duża maskotka do przytulania, czy też czyściciel pozostałości po obiedzie. Może on również zostać naszą idealną pomocą w utrzymaniu odpowiedniej sprawności ruchowej. Z pewnością dla wszystkich wiadomą rzeczą jest, że psa należy wyprowadzać na spacery w celu zachowania przez niego kondycji. To z kolei zmusza również i nas do swego rodzaju wysiłku. Podczas spaceru możemy zarówno chodzić, jak i też biegać. Ta druga forma z pewnością bardziej spodoba się naszemu pupilowi, gdyż będzie mógł on wtedy spalić zmagazynowane pokłady energii, których w domu raczej nie wykorzystuje. Będąc posiadaczem domu z ogrodem warto jest w drzwiach zamontować drzwiczki dla małych psów, kotów np. firmy Zolux. Tego typu produkt przeznaczony jest dla czworonoga ważącego nie więcej niż 7 kg. Najlepiej wykorzystać je do drzwi drewnianych o grubości rzędu 11-52 mm.

To urządzenie zapewni samodzielne opuszczanie, jak i też wchodzenie do domu naszemu pupilowi. Zestaw zawiera wszelkiego rodzaju niezbędne elementy do zamocowania całej konstrukcji. Wymiary drzwiczek to: wysokość: 290 mm, szerokość: 200 mm, natomiast wymiary klapki to odpowiednio 170 mm i 155 mm. Nowy członek rodziny z pewnością będzie świetnym przyjacielem do zabaw dla naszego dziecka, które będzie miało olbrzymią frajdę przy wyprowadzaniu go na spacery. Opieka nad psem będzie również zalążkiem odpowiedzialności i systematyczności. Wpajanie dziecku od najmłodszych lat tych cech przyczyni się do jego późniejszego rozwoju i sprawi, że nie będzie mieć ono żadnych problemów z dbaniem o codzienne obowiązki.