Model elektrycznej obroży o nazwie SportTrainer 1200M sygnowanej marką SportDOG to jeszcze jedna propozycja dla osób zainteresowanych profesjonalnym trenowaniem psa. Model ten powstał przede wszystkim z myślą o myśliwskich czworonogach, chociaż naturalnie znakomicie sprawdzi się nie tylko w ich przypadku.

Obroża zakładana a psu i pilot służący do sterowania nią są wodoodporne – przy czym warto nadmienić, iż zastosowany tutaj system zapewniający wodoszczelność jest systemem opatentowanym. Duża zaletą obydwu tych urządzeń są ich niewielkie gabaryty. W jednym i w drugim przypadku źródło zasilania stanowią akumulatory – ładowarka jest dołączona do zestawu.

Antena w pilocie posiada możliwość odkręcenia jej. W ramach ciekawostki można tutaj dodać, iż model SportTrainer 1200M odporny jest na działanie także i słonej wody, co w przypadku obroży elektrycznych – nawet tych profesjonalnych – jest rzadkością. W zestawie znajdują się też między innymi dwa rodzaje elektrod – dla psów o długiej i krótkiej sierści.