Model o nazwie Sport Trainer 1600 marki SportDOG to stosunkowo nowa propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych profesjonalną tresurą psów. Jest to zestaw, za pomocą którego szkolić można dwa psy jednocześnie. Zaprojektowano go głównie z myślą o myśliwskich czworonogach.

Cały zestaw jest wodoszczelny – zastosowano w tym celu jedną z najnowocześniejszych, opatentowanych technologii. Jego zasięg jest bardzo duży – wynosi bowiem maksymalnie tysiąc sześćset metrów. Znakomicie się sprawdza nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Źródłem jego zasilania są akumulatory. Zarówno pilot, jak i obroże są wyposażone w specjalne wskaźniki informujące na bieżąco o poziomie baterii.

Akumulatory są trwałe – mogą pracować przez sześćdziesiąt godzin, a następnie wymagają naładowania. Sam czas ich ładowania jest wyjątkowo krótki – wynosi zaledwie dwie godziny. Zestaw jest odporny także i na działanie słonej wody, nie mniej jednak pamiętać trzeba o tym, aby później umyć go dokładnie pod bieżącą wodą.