Szczekający pies to bardzo częste zjawisko dotyczące nie tylko nas, ale i naszych sąsiadów. Pies, który ujada dniami i nocami przysparza wiele kłopotów i  rodzi konflikty. Często psy szczekają pod nieobecność właścicieli ponieważ za nimi tęsknią i szczekaniem okazują swój smutek. Jest to jednak bardzo uciążliwe dla naszych sąsiadów i zazwyczaj kończy się to na awanturach bądź wzywaniem policji. Można temu zaradzić gdyż od pewnego czasu na naszym rynku można zaopatrzyć się w obroże przeciw szczekaniu psów. Są to niezwykle skuteczne systemy, które nie zagrażają ani życiu ani zdrowiu naszego pupila. Obroże te najczęściej można zakupić poprzez internet. Firmą, która ma szalenie duży wybór takowych obroży to Easypet.

Kiedy stosować obrożę antyszczekową

W swojej ofercie mają obroże przeciw szczekaniu działające w oparciu o ultradźwięki, spray bądź impuls korekcyjny. Pierwsze z nich przeznaczone są dla mniejszych, strachliwych psów gdyż większe rasy są odporne na tego typu bodźce. Taka obroża wyposażona jest w mikrofon wychwytujący szczekanie psa i w efekcie emituje ultradźwięki, które są dla psa nieprzyjemne. Drugi model obroży antyszczekowych działa na zasadzie uwalniania sprayu podczas szczekania. Tego typu obroże należy stosować wyłącznie w domu, gdyż na dworze spray może się ulotnić. Trzeci typ obroży przeciw szczekaniu jest najbardziej skuteczny. Pies bardzo szybko uczy się „pracować” z taką obrożą.

Elektroniczne obroże antyszczekowe wyposażone są zazwyczaj w czujnik wibracji krtani, który wykrywa szczekanie psa noszącego obrożę i w efekcie podają psu impuls napinający mięśnie. Nie brzmi to może najlepiej, ale psu z pewnością krzywdy nie zrobi gdyż powoduje to u niego wyłącznie skurcz mięśni. Należy również pamiętać, iż kupując jakąkolwiek obrożę elektroniczną upewnijmy się czy posiada ona niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz czy jest na nią jakaś gwarancja. Lepiej ubezpieczyć się na przyszłość, bo jak wiemy różnie bywa. Sklep EasyPet posiada w swojej ofercie właśnie produkty z certyfikatami i na gwarancjach. Tak więc zakupy u nich są jak najbardziej bezpieczne.