Wetland Hunter to propozycja dla bardzo wymagających klientów sygnowana renomowaną marką SportDOG. Jest to nazwa linii obroży elektrycznych dla psów. Linia ta charakteryzuje się przede wszystkim tym, że spośród wszystkich innych propozycji wyżej wspomnianej marki w tym zakresie jest jedną z najbardziej zaawansowanych pod kątem technologicznym. Obroże Wetland Hunter stosować można u psów ważących więcej aniżeli trzy kilogramy sześćset gramów.
wetland
Powstały one przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu ich przy trenowaniu psów myśliwskich oraz innych rodzajach profesjonalnego treningu. Zestaw składający się przede wszystkim z obroży oraz z sterującego nią pilota pracuje w zasięgu wynoszącym maksymalnie osiemset metrów. Zestaw wyposażony jest w funkcje pozwalające ustawić zarówno poziom impulsów, jak i ich intensywność – do wyboru jest tutaj kilkanaście opcji. Nie ma zatem problemu, aby urządzenie jak najlepiej dostosować do temperamentu zwierzęcia. Zestaw kosztuje w granicach dwóch i pół tysiąca złotych.

Dodatkowym atutem, wizualnym, jest barwa całego zestawu. Jest ona szczególnie lubiana przez myśliwych. Są to barwy maskujące – moro. Może jest to tylko i wyłącznie szczegół, ale jakże pasujący do całej odzieży i ekwipunku myśliwych.